“BEN SPORCUNUN ZEKİ, ÇEVİK VE AHLAKLISINI SEVERİM”

Süper Lig’in 15. haftasında MKE Ankaragücü, sahasında Çaykur Rizespor ile 1-1 berabere kaldı. MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca, maçın ardından hakem Halil Umut Meler’e sahanın içinde yumruk attı. Saldırı nedeniyle TFF Yönetim Kurulu, olağanüstü toplanma kararı aldı. Adalet Bakanı Tunç, soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Eryaman Stadı’nda saat 20.00’de başlayan karşılaşmayı hakem Halil Umut Meler yönetti.

Karşılaşmanın gollerini 14. dakika Morutan (MKE Ankaragücü) geldi, 90+7. dakikada ise sonucu belirleyen golü Gaich (Çaykur Rizespor) kaydetti.

Mücadele 1-1 berabere sonuçlandı.

MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca, maçın hemen sonrasında hakem Halil Umut Meler’e sahanın içinde yumruk attı.

Atatürk ve spor denince akla gelen ilk sözlerden biri olan “Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim” bugün hala gençlerimizin pusulası oluyor. Sporcu olmanın yalnızca sportif faaliyetlerde başarı elde etmek olmadığını ifade eden söz, Mustafa Kemal Atatürk’ün sporcularda gördüğü geleceğin ufkunu işaret ediyor. Her sözüyle geleceğin dünyasına ışık tutan Ulu Önder, spora verdiği destekle tanınıyor. Hayatı boyunca spora hep ilgi duyan ve sportif faaliyetlerde bulunmanın yanı sıra sporun önemi konusunda da vizyoner düşünceleriyle tanınan, birçok sportif kurumun kurulmasını sağlayan Mustafa Kemal, sporcuların taşıması gereken nitelikleri belirttiği sözüyle bugün spor dünyasının ihtiyacı olan gençlerin tarifini yapıyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir